מירוץ שפיר

מירוץ לזכרה של תמר ז"ל המתקיים במועצה איזורית שפיר

מרוץ שפיר מתקיים זו השנה השביעית בשיתוף מועצה אזורית שפיר, מתנ"ס שפיר, משפחת אריאל ואיגוד האתלטיקה בישראל.

המרוץ הוא מרוץ שטח יפיפה העובר בשדות בקעת שפיר, שלולית החורף, מצפה שפיר ונופים מרהיבים, מאופיין בתוואי גאוגרפי נוח ומסתיים  במרכז הספורט.

המרוץ מוקדש לזכרה של תמר אריאל ז"ל זו השנה השלישית, תמר היתה הנווטת הדתייה הראשונה בצה"ל ולקחה חלק פעיל במבצע "צוק איתן", נהרגה בסופת שלגים על הר האנפורנה שבנפאל.

המרוץ הינו למרחקים 10/5/2 ק"מ תחרותי, 2 ק"מ עממי ו-10 ק"מ רכיבת אופניים עממית.

צהלי

מכינה קדם צבאית על שם תמר אריאל ז"ל

מכינת צהלי ע"ש תמר אריאל, היא מכינה קדם צבאית המיועדת לבנות דתיות.

המכינה הוקמה בשנת תשס"ז, 2006 על ידי מרכז יעקב הרצוג, בחסותה של תנועת הקיבוץ הדתי.

המכינה פועלת במשואות יצחק. צהלי הייתה המכינה הקדם-צבאית הראשונה שמיועדת לציבור זה.

בראש המכינה עומדת מאז הקמתה מיכל נגן.

המכינה הוקמה במטרה ללוות מקרוב בוגרות אולפנה ותיכונים דתיים שבחרו לשרת בצה"ל, ומעוניינות להכשיר את עצמן לקראת שירות משמעותי בצבא.

המכינה מאפשרת לבנות להתחזק ולהתגבש בעולמן האמוני-דתי וגם להיפגש עם החברה הישראלית, לחיות חיי קבוצה, להתנסות באתגרים קבוצתיים, ולבחור בצורה מושכלת ותוך ליווי קרוב תפקיד המתאים להן בצבא.

שמה של המכינה נגזר מהפסוק: "צַהֲלִי וָרֹנִּי, יוֹשֶׁבֶת צִיּוֹן: כִּי-גָדוֹל בְּקִרְבֵּךְ, קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל"

כנפי תמר

כנס הענקת מלגות המתקיים ביוזמת עמותת אלומה

לאור ערכיה של תמר - אחריות חברתית, מסירות ומצויינות מוענקות מלגות לצעירים שעשייתם הנמרצת למען החברה הישראלית ראויה לציון 

משפחת אריאל ועיריית הרצליה מקיימות את כנס כנפי תמר מדי שנה. סרן תמר אריאל ז"ל, בת המושב הדתי משואות יצחק, לוחמת צוות אוויר ונווטת F16 נהרגה בסוכות תשע"ה בסופת שלגים בנפאל תוך כדי ניסיונות לחילוץ והצלה של מטיילים אחרים. כנס כנפי תמר יערך מתוך מטרה לשתף בדרכה של תמר ולעודד צעירים ליוזמה ומעוף, תרומה חברתית ואהבת הארץ.

דף פייסבוק לזכרה של תמר

בדף הפייסבוק ניתן להתעדכן על האירועים השונים הקשורים להנצחת פועלה של תמר. בנוסף ניתן לשמוע סיפורים ולראות ראיונות עם אנשים שהיו קרובים אליה.